Manstad - detaily provedení

Náhradní potah na rohovou pohovku Manstad.

Vážení zákazníci,

Kdo vlastní pohovku Mastad ví, že se jedná o rohovou rozkládací sedačku s úložným prostorem. Vyráběla se jak v levostranném, tak pravostranném provedení (viz. ilustrační obrázky). Sedačka je původně vyrobena jako pohovka s nesnímatelným návlekem = pevně čalouněným potahem.

Nový snímatelný potah jsme pro Vás připravili, ale jeho instalace není tak jednoduchá jako u ostatních sedaček Ikea. Každopádně vynaložené úsilí je odměněno novým vzhledem, který opět vypadá jako pevně čalouněný.

Jelikož jsme se ve firmě nedokázali jednoznačně domluvit, připravili jsme potah ve dvojím provedení:

Návod k instalaci potahu:

1. Prvním krokem je rozšroubování všech dílů sedačky, kromě výklopného dílu s úložným prostorem. Instalace sklápěcího mechanismu je poměrně pracná, proto se náhradní potah lehce nasadí bez demontáže sklápěcích nůžek.

2. Odšroubujte všechny kovové spojovací prvky, které zpět našroubujete přes nový potah. Nezapomeňte na zajišťovací háky výsuvu.

3. Povlečte dlouhou područku, která byla přišroubována k dílu s úložným prostorem. Správnost otočení potahu (která strana je vnitřní a která vnější) koresponduje s původním potahem. Návlek na spodní straně uzavřete přišitými suchými zipy. V místě připojení k úložnému prostoru prostřihněte otvory v místě závitových matic a našroubujte zpět spojovací svorníky. Našroubujte zpět kovový spojovací díl v místě styku područky a zad.

4. Stejným postupem navlečte potah na kratší područku z dílu s rozkladem.

5. Povlečte zádový díl krátký i dlouhý, prostřihněte v nich otvory pro svorníky a spojovací díly.

6. Navlečte potah na sedák dílu nad rozkládací částí sedačky a přišroubujte kovové háky pro spojení obou částí rohové sedačky. přišroubujte i kovové háky, které složí jako doraz výsuvu.

7. Navlečte potah na výklopený sedák nad úložným prostorem tak, že nasunete potah zepředu. Zadní část a kolem sklápěcího machanismu je potah držen zašitou gumou.

8. Potah přední a boční části "krabice" úložného prostoru má již z výroby od nás připevněné k suchým zipům protikusy, které jsou opatřeny samolepící vrstvou. Nejdříve si dobře nachystejte a narovnejte potah a teprve potom odstraňte z lepící vrstvy ochranný papír. Samolepící zipy nalepte jak na vnitřní tak na spodní stranu "krabice". Nyní když svléknete látkový potah , samolepící zipy již zůstanou zafixované na správných pozicích na kostře úložného prostoru.

9. Sešroubujte úložný prostor s dlouhou područkou a s krátkými zády.

10. Sešroubujte  sedák rozkládacího dílu a dlouhými zády a krátkou područkou.

11. Předposlední úkonem je nasazení potahu na přední čelo výsuvného dílu. Je vyroben tak,

že jím obalíte přední čelo a uvnitř jej sepnete suchým zipem k sobe. Pozor, potah je delší, musí na obě strany přesahovat stejnou vzdálenost.

12. Spojte k sobě oba díly sedačky a rozkládací díl zasuňte zpět.

Uff.