O společnosti Profitextil, s.r.o.

PROFITEXTIL, s.r.o.
je společnost úzce spolupracující se silným obchodním partnerem Kožešnická, a.s.

Jelikož společnost Kožešnická, a.s. podstupuje další evoluční krok a od 1.7.2012 se akciová společnost transformuje na firmu, zabývající se pouze obchodní a poradenskou činností. Veškeré výrobní aktivity, potažmo i zaměstnance, přebírá firma PROFITEXTIL, s.r.o.
Sídlo společnosti a výrobní provozovnu jsme přestěhovali do zcela nově vybudovaných prostor na poštovní adrese Nádražní 1683, Hlinsko.

KOŽEŠNICKÁ, a.s.
podnik s mnohaletou tradicí ve výrobě kožešinové konfekce se zabývá zpracováním široké škály kožešinových produktů, ke kterým se řadí především divočiny, to jsou norci, bizamy, nutrie, lišky, vačice, a další. Z těchto vysoce jakostních kožešin se zhotovují modely z vlastní modelové dílny, které prošly dlouholetým vývojem tak, aby uspokojily svou vypracovaností i ty nejnáročnější zákazníky. Zvláště tradiční je zpracování králičin, které po ostříhání, obarvení a také v kombinaci s jinými materiály dokáží zaujmout i náročné oko odborníka. Součástí výrobního programu je také výroba kožešin umělých z kvalitních dovážených materiálů, které odrážejí současný trend v materiálech a modelech. Společnost se v současné době věnuje i výrobě textilních produktů v oblasti bytového i konfekčního textilu, které se prezentují po celém světě.

TEXTILNÍ POTAHY
Při šití bytového textilu se zaměřujeme především na výrobu snímatelných potahů pro sedací soupravy, křesla a stoličky. Vyrábíme z přírodních materiálů vhodných k tomuto účelu v mnoha designech a barevných odstínech. S těmito výrobky se setkáte především v obchodních domech IKEA.

ČALOUNĚNÝ NÁBYTEK
Zatím poslední aktivitou společnosti je výroba čalouněných pohovek, křesel a taburetů. Pro čalounění využíváme nejen kvalitních tkaných materiálů, ale i koženek a kůže.